GPX Veri Dosyasını İndir
KML Veri Dosyasını İndir

Katılım Koşulları ve Kurallar

Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıkla...

Katılım Koşulları ve Kurallar

1. Genel Bilgi

Erciyes 25K Trail, Kayseri ili sınırları içerisinde yer alan 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nın doğu ve kuzey eteklerini ve vadilerini geçerek koşulan 25 km uzunluğunda 1.400 m+ irtifa kazanımı içeren bir dağ patika koşusudur. Koşu, 6 Temmuz 2024 tarihinde saat 08:00’de Erciyes Dağı/Sarıgöl’ de bulunan başlangıç noktamızdan başlar ve Tekir Plato’da bulunan Erciyes kayak merkezinden son bulur. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 6 buçuk saat içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir.

2. Katılım Şartları

Koşu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. Ancak, koşunun dağ koşullarında gerçekleştirileceği dikkate alındığında, katılımcıların dağ ve patika koşularında deneyimli olması önerilir. Katılımcıların 6 Temmuz 2024 tarihinde geçerli ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya ilgili bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir.

3. Kayıt

a) Kayıt şekli

Koşuya sadece kayıtlı koşucular katılabilir. Kayıtlar skyerciyes.com web sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir. Son kayıt tarihi 30 Haziran 2024’dir. Maksimum katılımcı sayısı 250 kişi ile sınırlandırılmıştır. Kayıtlar bu limite ulaşıldığında son kayıt tarihi beklenmeden kapatılacaktır. Organizasyon belli koşullarda ek sporcu kaydı yapma hakkına sahiptir. Yapılan her kayıt kişiye özeldir. Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka birisinin koşmasına izin verilmeyecektir.  

b) Kayıt ücreti

Kayıt ücreti 1 Nisan 2024 tarihine kadar 750 TL2 Nisan- 30 Haziran 2024 tarihleri arasında ise 900 TL‘dir.Koşu kaydının geçerli olması için kayıt ücretinin en geç 30 Haziran 2024 tarihine kadar web sitesinde belirtilen yöntemlerden biri ile ödenmiş olması gerekmektedir. Koşu kaydının geçerli olması için kayıt ücretinin en geç 30 Haziran 2024 tarihine kadar web sitesinde belirtilen yöntemlerden biri ile ödenmiş olması gerekmektedir. Kayıt ücreti miktarında ödeme tarihi temel alınır. 2 Nisan 2024’ye kadar ödenmemiş kayıt ücretleri otomatik olarak artacaktır. Kayıt ücreti 30 Haziran 2024‘ye kadar ödenmemiş kayıtlar iptal edilir. Kayıt ücretinin 2 Nisan 2024’den itibaren kayıt sırasında (banka transferi için kayıttan itibaren 3 gün içerisinde), daha önce gerçekleşen kayıtlar için ise en geç 30 Haziran 2024 tarihine kadar web sitesinde belirtilen yöntemlerden biri ile ödenmiş olması gerekmektedir.   Organizasyon belli koşullarda kayıt ücretinde indirim yapma hakkına sahiptir.   Maksimum katılımcı sayısı nedeniyle kayıt kapatılması durumunda kayıt ücretini ödemiş katılımcı sayısı dikkate alınır. Kesin katılımcı listesi belirlenirken kayıt ücretini ödemiş katılımcılara daha erken kayıt olmuş ancak kayıt ücretini ödememiş olan katılımcılara göre öncelik tanınacaktır. Organizasyon belli koşullarda kayıt ücretinde indirim yapma hakkına sahiptir. Kayıt ücreti aşağıdakileri kapsamaktadır:  
 • Koşu öncesi ve sonrasında Kayseri Otobüs terminalinden ve Kayseri havaalanlarından Kayseri Kayak merkezi çevresindeki otellere ulaşım
 • Göğüs numarası
 • Zaman ölçümü
 • Koşu t-shirtü
 • Parkur boyunca ara noktalarda yiyecek, içecek ve medikal destek
 • Koşu öncesi makarna partisi
 • Koşu sonrası yemek
 • Koşuyu başarı ile bitiren katılımcılar için madalya

c) Kayıt iptali

Yapılmış olan bir kayıt 10 Nisan 2024 tarihine kadar iptal edildiği takdirde kayıt ücreti bir ay içerisinden geri iade edilir. Bu tarihten sonra yapılacak iptallerde kayıt ücreti iade edilmeyecektir. Sağlık sorunları nedeniyle yapılan iptallerde gerekli sağlık raporu ibraz edildiği takdirde kayıt ücreti iade edilir. Kötü hava koşulları veya benzeri organizasyonun kontrolü dışındaki sebeplerden dolayı koşu durdurulur veya iptal edilirse kayıt ücreti iade edilmez.  

4. Koşu Paketinin Teslimi

Katılımcıların göğüs numarası ve diğer malzemeleri içeren koşu paketlerini aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde Tekir Yaylası Erciyes A.Ş. önünde yer alan kayıt alanından teslim almaları gerekmektedir. Kayıt alanının konumuna http://tinyurl.com/oyjqcov adresinden ulaşabilirsiniz.  
 • 5 Temmuz 2024 Cuma –13:00-22:00
 • 6 Temmuz 2024 Cumartesi – 05:00-06:00

5. Koşu Startı

6 Temmuz 2024 tarihinde saat 08:00’de Erciyes Dağı/Sarıgöl’ de bulunan başlangıç noktamızdan başlar. Katılımcılarımız araçlarla başlangıç noktasına 06:30 da Erciyes Kayak Merkezinden başlangıç noktasına taşınacaktır. Katılımcıların koşu başlangıcından en geç 30 dk önce (07:30) başlangıç alanında olmaları gerekmektedir. Başlangıç alanında, katılımcıların giysilerini değiştirebilecekleri yerler ve çanta teslim bölgesi yer alacaktır. Katılımcılar teslim ettikleri çantalarını göğüs numaralarını göstererek koşu sonunda geri alabilirler. Çanta teslim bölgesi haricinde başka bir yerde bırakılmış olan eşyalardan organizasyon sorumlu değildir.  

6. Koşu Güzergahı

Erciyes 25K Trail, Erciyes Dağı/Sarıgöl’de bulunan başlangıç noktasından başlar,  Erciyes Dağı’nın (3917 m) yarı etrafını dolaşır ve Erciyes Dağı/Erciyes Kayak Merkezi İstasyonunda son bulur. 25 km’lik 1400 m+ tırmanış içeren parkur başlıca aşağıdaki noktalardan geçmektedir:
 • Peri Kartın (Hacılar ilçesi)
 • Tekir Göleti (Erciyes Kayak Merkezi: EKM)
Koşu %50 oranında irili ufaklı kayaların olduğu stabilize yol ve %50 kayalık ve toprak karışımı ince patika yollarda koşulacaktır. Koşu güzergahı parlak bantlar ve diğer yöntemler ile işaretlenecektir. Belirlenmiş olan güzergâhın dışına çıkmak ve kestirme yol kullanmak diskalifiye sebebidir.

7. Ara Noktalar ve Zaman Limitleri

Erciyes Ultra Sky Trail 25 K güzergâhı üzerinde 1 adet ara nokta bulunmaktadır. Bu ara noktasında zaman tutulacak, ayrıca farklı seviyelerde yiyecek ve içecek imkânı sağlanacaktır. Ara nokta için aşağıda listelenmiş olan zaman sınırları belirlenmiştir. Zaman sınırından sonra ara noktaya varmış olan katılımcıların koşuya devam etmelerine izin verilmeyecektir.
 CP   KM STATION ASC DESC TIME LIMIT
1. CP 11.3km Peri Kartın 469 -601 03:30
 F 24.3km EKM 831 -823 06:30
EKM: Erciyes Kayak Merkezi Ara noktayı terk ederken katılımcıların bitiş noktasına kadar kendilerine yetecek kadar su (ara nokta çıkışında en az 1 L) ve yiyeceğe sahip olmaları gereklidir. Ara noktalarda organizasyon tarafından sağlanan yiyecek ve içecekler sadece göğüs numarası taşıyan katılımcılar içindir. Ara noktalarda organizasyon tarafından belirlenmiş olan alanlarda katılımcılar 3. şahıslardan destek alabilirler. Destekçiler, ara noktaların 200 m. öncesinden 200 m. sonrasına kadar katılımcıya yanında koşarak eşlik edebilirler. Ara noktalar haricinde destek almak yasaktır. Ara noktalarda zaman limitine takılan, sakatlık nedeniyle devam edemeyen veya koşudan kendi isteğiyle çekilen katılımcılar organizasyon ekipleri eşliğinde bitiş alanına ulaştırılacaktır. Dağ koşulları nedeniyle bitiş alanına ulaşım uzun süreli yürüyüş gerektirebilir. İki ara nokta arasında problem yaşayan ve koşuya devam edemeyen katılımcılar en kısa sürede organizasyona haber vermeli ve en yakın ara noktaya geri dönmelidir.

8. Çevre Duyarlılığı

Koşunun yapılacağı bölge Türkiye’nin önemli bir dağıdır. Katılımcıların çevreye saygılı olmaları, çöplerini ara noktalardaki çöp bidonları haricinde dışarıya atmamaları ve doğal ortamı tahrip etmemeleri gerekmektedir. Bu hususlara dikkat etmeyen katılımcılar diskalifiye edilecektir. Çöp miktarını azaltabilmek için ara noktalarda plastik bardak bulunmayacaktır. Her katılımcının kendi bardak ve su kabını taşıması gerekmektedir. Parkur işaretlemesinde çevreye duyarlı işaretleme ürünleri kullanılacaktır. Kalıcı işaretleme yapılmayacaktır. Kullanılan bütün işaretleme bantları koşunun hemen ardından toplanacaktır. Elimizde olmayan nedenlerle uçan veya kaybolan işaret bantları 3 ay içerisinde doğaya zarar vermeden kendiliğinden eriyerek ortadan kalkacaktır.

9. Güvenlik ve Sağlık

Organizasyon, kötü hava koşulları oluşması durumunda (örn. yoğun sis, fırtına) katılımcıları tehlikeye atmamak ve sağlıklı koşullarda koşmalarına olanak sağlamak amacıyla koşuyu durdurma, kısaltma veya iptal etmeyi de içerebilecek değişikleri yapma hakkına sahiptir. Bu tür değişiklikler olduğu takdirde koşu öncesinde veya koşu sırasında ara noktalarda katılımcılara bildirilecektir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür. Yerleri koşu öncesinde duyurulmak kaydıyla, koşu boyunca önemli ara noktalarda ve organizasyonun gerekli gördüğü yerlerde medikal destek ve arama kurtarma ekipleri bulunacaktır. Bu ekipler gerekli gördükleri takdirde katılımcıları sağlık kontrolünden geçirebilir ve koşmaya engel veya sağlık açısından riskli bir durum olduğuna kanaat getirdiklerinde ilgili katılımcıların koşuya devam etmesini engelleyebilir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

10. Zorunlu Malzemeler

Koşu süresince katılımcıların aşağıdaki listede yer alan malzemeleri yanlarında bulundurmaları zorunludur:
 • Koşu ayakkabısı
 • Göğüs numarası (görülür biçimde vücuda iliştirilmiş olmalıdır)
 • Düdük
 • Cep telefonu (organizasyon ve acil durum telefon numaraları kayıtlı olmalıdır)
 • Acil durum battaniyesi
 • En az 1 L kapasiteli su kabı (ara nokta çıkışlarında dolu olmalıdır)
 • Bardak (ara noktalarda plastik bardak bulunmayacaktır)
 • Kötü dağ havası koşullarına uygun su geçirmez uzun kollu ve kapşonlu üst dış katman giysi
 • Uzun kollu üst iç/orta katman giysi
 • Bere, bandana veya şapka
 • Elastik, kendinden yapışkanlı bandaj (min. 1 m)
Bu malzemeler göğüs numarası teslim edilirken ve koşu sırasında herhangi bir noktada kontrol edilebilir. Kontrol sonucunda zorunlu malzemelerden herhangi birisine sahip olmadığı belirlenen katılımcı diskalifiye edilecek ve koşuya devam etmesine izin verilmeyecektir. Eğer zaman ölçüm çipi kullanıldıysa, yarış bitiminde geri iadesi gerekmektedir. Eğer geri iade edilmediyse, katılımcıdan ücreti tahsil edilecektir. Yukarıdaki listeye ek olarak, aşağıdaki malzemelerin de bulundurulması önerilir:
 • Patika Koşu Ayakkabısı
 • Yiyecek (örn. enerji jelleri veya barları)
 • Güneş gözlüğü
 • Güneş kremi
 • Baton
Baton ile koşan katılımcıların koşu boyunca batonlarını yanlarında taşımaları gerekmektedir, herhangi bir noktada batonlarını bırakamazlar.

11. Diskalifikasyon ve Cezalar

Aşağıda listelenmiş olan davranışlar doğrudan diskalifiye sebebidir:  
 • Herhangi bir ara noktadan geçmemek.
 • Kestirme yol veya yöntem (örn. taşıt) kullanmak.
 • Ara noktalar haricinde destek almak.
 • Yardıma ihtiyacı olan bir katılımcıyı yalnız başına bırakmak ve yardım etmemek.
 • Doğal ortamı tahrip etmek veya çöp atmak.
 • Sağlık personeli tarafından kontrol edilmeyi reddetmek.
 • Sağlık personeli, arama-kurtarma ekipleri veya organizasyon tarafından verilen kararlara (örn. yarışa devam etmeme), uyarı ve yönlendirmelere uymamak.
Diskalifiye edilen koşucuların koşuya devam etmesine izin verilmez. Batonlu koşuculara koşuyu bitirmeden önce batonlarını bıraktıkları takdirde ve zorunlu malzemeleri bulundurmayan veya organizasyon tarafından kontrol edilmelerini reddeden sporculara 30 dakika zaman cezası verilecektir.  

12. Sonuçlar

Koşu sırasında kısmi ve sonrasında kesin sonuçlar skyerciyes.com web sitesinden yayınlanacaktır. Koşu sonrasında sıralama aşağıda belirtilen gruplara göre yapılacaktır: Organizasyon istediği zaman değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Genel Klasman
 • Erkek/Kadın 40- (2005 - 1985)
 • Erkek/Kadın 40+ (1984 - 1974)
 • Erkek/Kadın 50+ (1973 ve öncesi)

13. Ödüller

Erciyes Ultra Sky Trail herhangi bir maddi ödül vermemektedir. Koşuyu başarı ile bitiren katılımcılar için madalya verilecektir. Yaş gruplarında Kupa verilecektir. Koşuyu genel kadın ve genel erkek kategorilerinde ilk 3 sırada tamamlamış olan katılımcılara 1.erkeklere Aladağlar Sky Trail 2024 15K ücretsiz katılım hakkı 2.erkeklere 3 gün Ücretsiz Erciyes Kayak Liftleri Kullanım Hakkı 3.erkeklere 3 gün Ücretsiz Erciyes Kayak Liftleri Kullanım Hakkı 1.kadınlara Aladağlar Sky Trail 2024 15K ücretsiz katılım hakkı 2.kadınlara 3 gün Ücretsiz Erciyes Kayak Liftleri Kullanım Hakkı 3.kadınlara 3 gün Ücretsiz Erciyes Kayak Liftleri Kullanım Hakkı

14. Görsel Materyal Hakları ve Kullanımı

Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.

15. Feragatname

Erciyes Ultra Sky Trail’e kendi istekleri ile kayıt olmuş katılımcılar koşu kurallarını ve bu kurallarda yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.  

2023 Katılımcıları

               
İsim Soyisim Cinsiyet Koşu ÜlkeKategori Takım